Miejsce, którego nie można nie zobaczyć będąc w Nowej Rudzie. Obiekt wspaniale wpisujący się w górniczą tradycję miasta znajduje się w odległości zaledwie 2 km od Parkowej, wybierając pieszą wycieczkę to tylko ok. 30 minut drogi.

W górniczym kasku, zwiedzający ma szansę niemal na własnej skórze doświadczyć pracy, jaką wykonywali górnicy. Szczególnie atrakcyjny jest przejazd podziemną kolejką, a obecność w podziemiach kopalni ducha, będzie atrakcją nie tylko dla najmłodszych. Sposób w jaki zaprezentowana zostanie Państwu historia, przystępny jest zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. W kopalni można wszystkiego dotknąć, przesunąć czy podnieść, co z pewnością uprzyjemni zwiedzanie!

 

Aby umilić sobie czas oczekiwania na wejście wraz z przewodnikiem do podziemi, na miejscu można podziwiać zgromadzone minerały, kamienie szlachetne, meteoryty i skamieniałości.

Cena regularna:

  • bilet normalny 17 zł
  • bilet ulgowy 14 zł

Specjalnie dla naszych gości, zarówno indywidualnych jak i grup zorganizowanych, bez względu na termin zwiedzania, cena za każdy bilet jest niższa o 1 zł.

Obozowa 4,

57-401 Nowa Ruda

+48 748 727 911

http://kopalnia-muzeum.pl