Być może niektórzy z Państwa wiedzą jak ciężka i wymagająca bywa praca górników, a także jak bardzo złożonym procesem jest dostarczenie ludziom wciąż chyba najbardziej surowca opałowego - węgla. Zarówno osoby dorosłe, ale tym bardziej dzieci powinny od strony praktycznej poznać, zrozumieć i docenić jak trudnym zawodem jest zawód górnika.

 

Wałbrzyska Stara Kopalnia jest oryginalnym, wyjątkowym kompleksem poprzemysłowym ilustrującym historię i tradycje górnictwa na terenie Wałbrzycha i okolic. W niebywały sposób łączy muzeum pełne zabytkowych obiektów, a zarazem ponadprzeciętną galerię sztuki.

To nieszablonowe centrum nauki i sztuki jest miejscem atrakcyjnym nie tylko pod kątem turystyki turystyki, ale również ma ogromne walory edukacyjne. Szeroka oferta tego obiektu sprawia, że miejsce to zapada na długo w pamięci odwiedzających, szczególnie, że o kopalni opowiedzą Państwu autentyczni górnicy.

Cennik biletów

BILET NORMALNY: 20 zł

BILET ULGOWY: 15 zł (uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studenci do ukończenia 23. roku życia, emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne)

BILET GRUPOWY: 15 zł/osoba (dotyczy grupy liczącej min. 15 osób. W przypadku młodzieży szkolnej: wejście bezpłatne dla 1 opiekuna na każde 15 dzieci – zwiedzanie grupowe po wcześniejszej rezerwacji)

BILET RODZINNY: 55 zł

Zwiedzanie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia: codziennie od godziny 10.00 do godziny 18.00 (zwiedzanie tylko z przewodnikiem, zbiórka o pełnych godzinach w budynku Restauracji, ostatnie wejście o godz. 16.00, czas trwania zwiedzania: 2 godziny).

Uwaga! Z kuponem zniżkowym dostępnym w naszej recepcji otrzymają Państwo 5 zł zniżki na zakup biletu normalnego i ulgowego!

 

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia

ul. Wysockiego 29, 58-304 Wałbrzych

http://www.starakopalnia.pl 

 

Zdjęcia zaczerpnięto z:

http://cit.walbrzych.pl/img/2010/04/Stara_kopalnia03.jpg

http://bi.gazeta.pl/im/30/ae/10/z17489968Q,Stara-Kopalnia-w-Walbrzychu.jpg

http://bi.gazeta.pl/im/2c/ae/10/z17489964Q,Stara-Kopalnia-w-Walbrzychu.jpg